Kreatywna gamifikacja i nowe technologie w turystyce nagrodzone Polską Nagrodą Innowacyjności 2023

poniedziałek, 20 listopada 2023

Gamescape z Krakowa – firma z branży escape room i gamifikacji, członek Kraków Network otrzymała Polską Nagrodę Innowacyjności 2023 za wprowadzanie kreatywnej gamifikacji i nowych technologii w sektor turystyki. To prestiżowa nagroda gospodarcza wręczana najbardziej innowacyjnym i kreatywnym przedsiębiorstwom, uczelniom i instytucjom działającym w Polsce. 

Polska Nagroda Innowacyjności przyznawana jest podmiotom, których działania przyczyniają się do rozwoju gospodarki na różnych płaszczyznach. W tym roku nagrody zostały przyznane podczas X Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który miał miejsce w dniach 13-14 listopada br. w Krakowie

„Celem Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości jest stworzenie platformy wymiany wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk, promowanie innowacyjności i rozwijanie relacji biznesowych. Dlatego czujemy się zaszczycone faktem, że znalazłyśmy się wśród laureatów tegorocznej Polskiej Nagrody Innowacyjności. Od początku działalności przykładamy wagę do tego, by na bieżąco odpowiadać na pojawiające się potrzeby nie tylko rynku escape room, ale również wprowadzać rozwiązania gamifikacyjne w inne sektory gospodarki.  To wyróżnienie pokazuje, że odpowiadanie na aktualne trendy i dostarczanie odbiorcy kreatywnych rozwiązań to wartości, które docenia polski biznes.” – mówi Magdalena Budek, współwłaścicielka Gamescape.

Nagrodę w imieniu Gamescape odebrała Patrycja Curyło, która również wzięła udział w panelu dyskusyjnym Polish Success Story. Podczas panelu mówiła o kreatywności, innowacjach i użyciu nowych technologii w turystyce, a także przepisie na sukces na przykładzie krakowskiego przedsiębiorstwa. Tegoroczny, jubileuszowy X Polski Kongres Przedsiębiorczości to wydarzenie biznesowe, które zgromadziło przedsiębiorców, ekspertów i liderów z różnych sektorów gospodarki.

*************

Gamescape powstała w 2015 roku w Krakowie. Jej misją jest łączenie edukacji i zabawy w wyzwalaniu talentów i potencjałów, integrowanie zespołów poprzez aktywację współpracy, wykorzystania logicznego myślenia i działania pod presją czasu. Jest jedną z największych firm w branży escape room w kraju, jedną
z najstarszych w Krakowie. Od ponad 8 lat zespół Gamescape projektuje i tworzy gry miejskie, obiektowe
i rozrywkę w stylu escape rooms w wersji pozytywnej – Adventure Rooms – stacjonarnie, mobilnie i online, dla klienta indywidualnego i grup zorganizowanych. Grywalizacja, fabularny suspens i nowoczesna technologia rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality) to stałe elementy oferowanych wrażeń. Twórcy Gamescape mają na koncie ponad 14 wybudowanych pokoi zagadek, ponad 270 przeprowadzonych gier miejskich, a z ich oferty skorzystało już 25 tyś. osób. Gamescape jest współautorem m.in. „Filharmonia Escape Room” – prestiżowego projektu organizowanego dla Filharmonii Krakowskiej, a także laureatem projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Galeria Marzeń – zagrajwsztuke.pl.

Więcej informacji na temat Gamescape na stronie www.gamescape.pl