Nowe technologie w branży MICE

wtorek, 12 września 2023

W Kraków5020 wspieramy nowe technologie, szczególnie te tworzone na potrzeby branży spotkań i wydarzeń. Tym razem udostępniliśmy wnętrza Centrum Kongresowego ICE Kraków do testowania aplikacji, która może być wykorzystywana podczas kongresów, eventów i konferencji.

 

Wiemy, że produkty cyfrowe to także przyszłość branży spotkań. Już dziś nie wyobrażamy sobie wyjazdu bez możliwości internetowej rezerwacji pokoi, organizatorzy eventów także zwracają uwagę na możliwości przeprowadzania spotkań w formacie hybrydowym. Jednak na tym nie kończą się możliwości wykorzystania technologii w branży spotkań i wydarzeń, a Kraków5020 włącza się w opracowywanie i testowanie nowych rozwiązań. Elektroniczne translatory Vasco testowane były w punktach InfoKraków i w hotelach należących do Kraków Network, współorganizowaliśmy maratony programowania czy cykliczne spotkania społeczności startupów #OMGKRK. Obecnie spółka Kraków5020 została partnerem aplikacji MeetAR stworzonej przez Meetlify, członka Kraków Network polegającej na wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości do komunikacji i sieciowania podczas kongresów, eventów i konferencji. Aplikacja testowana była w jednym z najlepszych tego typu obiektów w Europie Środkowej, a jednocześnie bardzo wymagającym z punktu widzenia twórców MeetAR budynku.

 

Eksperyment w Centrum Kongresowym ICE Kraków był realizowany przy współpracy Instytutu Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk.