Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® w finale konkursu Golden Arrow

piątek, 9 czerwca 2023

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® organizowane przez należącą do Kraków Network firmę Targi w Krakowie zawalczą o kolejną prestiżową nagrodę. Strategia marketingowa 25. edycji wydarzenia otrzymała nominacje do finału konkursu Golden Arrow 2023 w kategorii Experiential marketing – Event marketing – off line.

Konkurs Golden Arrow już od 2006 roku wyróżnia najlepsze i przełomowe kampanie marketingowe. Inicjatywa magazynu „Media Marketing Polska” oraz Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB dzięki wieloletniej znajomości branży i rynku gwarantuje wysoki poziom merytoryczny konkursu. W skład jury oceniającego zgłoszenia i przyznającego nagrody wchodzą doświadczeni marketerzy, reprezentujący różnorodne specjalności.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® biorą udział w rywalizacji o nagrodę w kategorii Experiential marketing – Event marketing – off line. W tej grupie potencjalnych laureatów znaleźli się światowej klasy organizatorzy wydarzeń i agencje realizujące działania dla największych marek. Pełna lista nominowanych dostępna tutaj.

Jubileuszowa, 25. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® w swoich działaniach marketingowych nawiązywała do roku romantyzmu ustanowionego w 2022 roku przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Słowa Juliusza Słowackiego „Trzeba nam nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba” stały się Big Idea targów – koncepcją kreatywną, wokół której budowane były pomysły na działania promujące wydarzenie. Znakiem rozpoznawczym był romantyczny, kolorowy cylinder, który łączył tradycję z otwartością na zmiany. W social mediach trwał „pojedynek tytanów” Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, stworzono spot promocyjny z udziałem uczniów jednego z krakowskich liceów, razem z najbardziej rozpoznawalną lodziarnią w Polsce przygotowano targowe lody zainspirowane romantyzmem. To tylko niektóre z podjętych w ramach przyjętej strategii działań, której założenia opierały się na komunikacji w mediach społecznościowych z wykorzystaniem video marketingu i elementów ambient marketingu.

Wyniki poznamy podczas gali wręczenia nagród 22 czerwca 2023 roku.