czwartek, 18 kwietnia 2024
– Już od 10 lat EXPO Kraków, ICE Kraków oraz TAURON Arena Kraków służą mieszkańcom Krakowa, zapewniając wydarzenia na najwyższym poziomie. Te trzy obiekty stały się synonimem inspiracji, emocji i niezapomnianych wrażeń, definiując kulturalne i biznesowe życie nie tylko miasta, jak i całego regionu. – powiedziała, rozpoczynając spotkanie Izabela Błaszczyk, prezeska Kraków5020, operatora Centrum Kongresowego ICE Kraków – To dla nas ważny rok, w którym musi się znaleźć czas na podsumowanie, ale również na świętowanie! – dodała Izabela Błaszczyk.
Centrum Kongresowe ICE Kraków, TAURON Arena Kraków oraz Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków to trzy Obiekty o strategicznym znaczeniu dla promocji Miasta oraz rozwoju turystyki i kultury. Wzbogacają ofertę Miasta skierowaną do organizatorów dużych wydarzeń biznesowych, kulturalnych i sportowych. Podpisana Deklaracja Woli Współpracy to odnowienie porozumienia, które reprezentanci trzech Obiektów podpisali w 2018 roku, to dokument, który podkreśla, że kiedy działamy razem, możemy osiągnąć zdecydowanie więcej. Celem jest wspólne wzmacnianie pozycji Miasta Krakowa jako gospodarza prestiżowych wydarzeń, różnego typu – od koncertów po wielkie światowe kongresy. Porozumienie zostało podpisane przez Małgorzatę Marcińską – Prezes Zarządu oraz Jacka Gryzło – Wiceprezesa Zarządu Areny Kraków S.A. (spółki zarządzającej TAURON Areną Kraków), a także Izabelę Błaszczyk – Prezes Zarządu oraz Paulę Fanderowską – Wiceprezes Zarządu Kraków5020 Sp. z o.o. (operatora Centrum Kongresowego ICE Kraków) i Ewę Woch – Wiceprezes Targów w Krakowie Sp. z o.o. (właściciela Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków).
Ten rok dla każdego z Obiektów jest rokiem wyjątkowym, ponieważ każdy z nich od dekady działa na rzecz rozwoju przemysłu spotkań w Krakowie. Deklaracja Woli Współpracy jest częścią wspólnych obchodów 10 urodzin, jednocześnie podczas spotkania zaprezentowany został plakat „10 lat razem dla Krakowa”, który podkreśla współpracę między Obiektami. Możemy na nim przeczytać „Już 10 lat EXPO Kraków, ICE Kraków oraz Tauron Arena Kraków służą mieszkańcom Krakowa, zapewniając wydarzenia na najwyższym poziomie. Te trzy obiekty stały się synonimem muzycznych inspiracji, emocji i niezapomnianych wrażeń, definiując kulturalne i biznesowe życie nie tylko miasta, jak i całego regionu”. Raz jeszcze warto podkreślić, że to wszystko udaje się dzięki wspólnej pracy, której wynikiem jest to, że zamiast konkurować, możemy się uzupełniać.
Po uroczystościach związanych ze świętowaniem dziesiątych urodzin przez trzy Obiekty rozpoczęto drugą część spotkania. Podczas cyklicznych wydarzeń organizowanych w ramach inicjatywy Kraków Network jest czas na wymianę doświadczeń, ale także na rozwój, dlatego na spotkania zapraszani są eksperci z różnych dziedzin.
Na ostatnim spotkaniu obecni byli eksperci z Carbon Footprint Foundation, fundacji, która działa na rzecz poszerzania świadomości ekologicznej poprzez dostarczenie wiedzy i narzędzi dla biznesu. Agnieszka Rozwadowska, prezeska fundacji Carbon Footprint przedstawiła uczestnikom zagadnienia dotyczące zrównoważonego rozwoju w biznesie oraz polityki ESG. To kolejne spotkanie, w którym eksperci z CFF dzielą się z nami wiedzą i doświadczeniem związanym z wyzwaniami klimatycznymi. Mamy świadomość tego, że musimy zacząć działać, ale często nie wiemy jak – podczas spotkania mogliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak stworzyć raport zrównoważonego rozwoju naszej instytucji, a przynajmniej, od czego zacząć.
Przed rozpoczęciem spotkania część uczestników brała udział w warsztatach z dekarbonizacji, które również poprowadzili specjaliści z Carbon Footprint Foundation. Były to trzecie warsztaty zorganizowane w ramach współpracy. Członkowie Kraków Network mieli możliwość dowiedzieć się, jak mogą obliczyć ślad węglowy instytucji.
Kolejną panelistką była Michalina Konkel z fundacji Diversity Hub. Diversity Hub jest Fundacją z misją dzielenia się wiedzą, rozwiązaniami i najlepszymi praktykami z obszaru DEI (Diversity, Equity, Inclusion), które czynią społeczności bardziej otwarte i różnorodne. Uczestnicy spotkania poznali różnice pomiędzy różnymi krajami i zastanowili się nad znaczeniem inkluzji oraz różnorodności w kontekście tych różnic, rozważając, jak mogą wpływać na efektywną współpracę i zrozumienie międzykulturowe nie tylko w biznesie, ale także na co dzień w życiu prywatnym.
Temat wielokulturowości jest Członkom Kraków Network niezwykle bliski, więc nie obyło się bez case study. Marcin Cieślikowski, prezes Masters Caterings, lider grupy gastronomicznej, podzielił się doświadczeniami związanymi z przygotowywaniem cateringu dla gości wielokulturowych. Jego przykłady przedstawiły, z jakimi wyzwaniami mierzy się branża gastronomiczna podczas wizyt gości z innych krajów, a także jak radzi sobie z uwzględnianiem różnic i z odpowiedzią na wszelakie oczekiwania dotyczące ofert dla zagranicznych klientów.
To był inspirujący dzień – pełen wrażeń, refleksji, ale także po raz kolejny był to również czas wymiany doświadczeń i budowania relacji!
Dziękujemy, że po raz kolejny byliście z nami!