Warsztaty branży turystycznej

piątek, 27 stycznia 2023

Wydarzenia sportowe są nie tylko znakomitą okazja do promocji miasta. Przyczyniają się także do rozwoju branży turystycznej i są okazją do budowania silnych relacji biznesowych. O szansie, jaką są dla Krakowa i Małopolski Igrzyska Europejskie 2023 dyskutowano podczas warsztatów branży turystycznej zorganizowanych przez spółki Kraków5020 oraz Igrzyska Europejskie.

Warsztaty odbyły się 24 stycznia w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Udział w nim wzięło prawie 150 osób reprezentujących różne gałęzie branży turystycznej, Kraków Network, instytucji kultury oraz miasta goszczące i organizacje turystyczne.

Igrzyska Europejskie są okazją nie tylko do przyciągnięcia turystów do Krakowa i zbudowania wizerunku naszego miasta, który zostanie w gościach na dłużej. Dają także potencjał rozwoju naszego rynku usług turystycznych  – mówiła Paula Fanderowska, wiceprezeska Kraków 5020, liderka projektu Kraków Network.

Celem spotkania było przedstawienie zarówno oferty Igrzysk, działań organizacyjnych i promocyjnych, harmonogramu wydarzeń sportowych, lokalizacji i obiektów sportowych oraz możliwości, jakie Igrzyska przyniosą regionowi, ale także zaprezentowanie statusu współpracy z Miastami Goszczącymi. Miasto Gospodarz – Kraków, region Gospodarz – Województwo Małopolskie zaprezentowały istniejące i ciągle rozwijające się narzędzia i aplikacje, które mogą być wykorzystywane w pracy zarówno biur podróży czy hoteli.  Krynica Zdrój, Krzeszowice, Nowy Targ  i Tarnów przedstawiły swoje oferty turystyczne, kulturalne oraz rozwiązania dla kibiców Igrzysk. Nie mogło też na tym spotkaniu zabraknąć Polskiej Organizacji Turystycznej, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, a także partnera Igrzysk firmy ATOS, które przedstawiły programy promocji zagranicznej Igrzysk.