Konferencja „Nowoczesna przestrzeń kultury”

poniedziałek, 3 kwietnia 2023

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką nowoczesnych domów kultury, do udziału w konferencji „Nowoczesna przestrzeń kultury”. Organizatorem konferencji jest Fundacja Politechniki Krakowskiej, członek Kraków Network, a Kraków5020 jest  partnerem wydarzenia. Izabela Błaszczyk, prezeska spółki jest jedną z panelistek konferencji.

Podczas konferencji będą poruszane takie tematy, jak pozyskiwanie środków na rozwój, profesjonalną organizację wydarzeń, wykorzystanie nowoczesnych technologii w ośrodkach kultury, z naciskiem na energooszczędność, a także debata o wizji ośrodków kultury przyszłości. Będzie to idealna okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów pomiędzy ośrodkami kultury, firmami i specjalistami/specjalistkami działającymi w kulturze.

Konwencja wydarzenia

Konferencja  będzie podzielona na dwie części. Prelekcje dotyczyć  będą trzech obszarów: pozyskiwania funduszy na kulturę, nowoczesnych technologii do wykorzystania w działalności kulturalnej oraz efektywnej organizacji wydarzeń kulturalnych.  Druga część to wydarzenia to warsztaty z  dużą dawką specjalistycznej wiedzy, przeznaczone dla osób, które chcą szczegółowo zapoznać się z danym aspektem działalności i rozwoju instytucji kultury.

Nowe możliwości

Celem konferencji „Nowoczesna Przestrzeń Kultury” jest zainspirowanie i wyposażenie uczestników w nowe narzędzia, wiedzę i technologie. Elementy te  umożliwią skuteczne wykorzystanie przestrzeni kulturowych jako miejsc spotkań, działań artystycznych i kulturalnych. Konferencja ma pomóc instytucjom kultury w przystosowaniu do zmieniających się potrzeb i oczekiwań publiczności. Ma również za zadanie pokazać jak zmniejszyć zużycie energii wykorzystując nowoczesne technologie. Instytucje kultury będą miały okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń, nawiązania kontaktów w branży, podzielenia się najlepszymi praktykami i rozwiązaniami, które pokażą nowe ścieżki rozwoju. Ważnym elementem wydarzenia ma być zwiększenie świadomości na temat organizacji wydarzeń kulturalnych, od etapu projektowania, przez przygotowanie do samej  realizacji, ze szczególnym uwzględnienie optymalizacji kosztów, co ma coraz większe przy stale rosnących kosztach usług i towarów.

Wydarzenie jest skierowane do  dyrektorów, kierowników, pracowników działów technicznych teatrów, ośrodków, centrów oraz domów kultury, którzy poszukują nowych ścieżek rozwoju swoich placówek.

 

Więcej informacji o konferencji: przyszlosckultury.pl